logoznak TAAT

Co ještě promyslet ještě před zahájením projektu

Co si poznamenat

Určitě je dobré mít jasnou představu, jak váš vysněný dům bude vypadat, jaké bude mít uspořádání jednotlivých místností, zda bude patrový či přízemní, jaký bude mít venkovní vzhled a jak bude uvnitř vybavený, tak aby se vám pohodlně bydlelo.

Neméně důležité je ale promyslet to, co budete chtít realizovat s výstavbou domu, anebo časem po výstavbě. Tím máme na mysli, zda budete plánovat:

a mnoho dalšího.


Proto jsme pro vás přípravili zdarma sešit, který si můžete
stáhnout a vytisknout a
ve kterém si můžete poznamenat vše co bude
chtít realizovat. Sešit si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Většinou jde jen o přípravu el. kabelu a jističe v rozvodné skříni v rodinném domě nebo přípravu vyvedení vodovodního vedení.

Důležité je také i typ oplocení, pokud plánujete vysoké a neprůhledné oplocení, bude nutní souhlas obce, souhlas stavebního úřadu a sousedů kvůli zastínění jejich pozemku.

Více a podrobněji se tímto tématem zabýváme na našem externím webu parcela na stavbu, kde i můžete stáhnou sešit se vším co byste měli promyslet nejen u samotné výstavby rodinného domu ale právě i kolem něj.

Seznam vašich požadavků je pak důležité předložit projektantovi, aby vše zapracoval do projektové dokumentace. Včetně oplocení, vyhnete se tak ohlášení stavby plotu, pokud již bude zahrnuto v projektové dokumentaci. Oplocení tak bude odsouhlaseno stavebním úřadem v rámci stavebního povolení na rodinný dům.

Každopádně nezapomeňte zohlednit regulativa pro výstavbu, abyste se nedostali do rozporu jak se samotnou výstavbou, tak i s povolenou zastavěnou plochou na parcele. Většinou to bývá 30 % z celkové výměry, ale to se může lišit.

Je opravdu důležité vše si v klidu ujasnit a zvážit. K většině plánovaných vizí postačí jen příprava, což jsou při samotné výstavbě minimální investice, které se však do budoucna vyplatí. Pozdější realizace bez předchozí přípravy může být o dost komplikovaná a finančně mnohem náročnější.

Patrový rodinný dům

Kontaktní formulář

logoznak TAAT

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@projekty-top.cz