logoznak TAAT

Časová osa vyhotovení projektu

I když se vám celý proces může zdát poněkud složitý určitě nemusíte mít žádné obavy, protože vás povedeme krok za krokem a vše nakonec bude snadné.

Časová osa vyhotovení projektu

Základní informace

Prvním krokem je vaše představa o vašem rodinném domě.  O jeho velikosti, počtu obytných místností ale i zázemí jako je třeba komora technická místnost pracovna. Inspirovat se můžete i v našich projektech.

Zda bude dům přízemí, s podkrovím či patrový, v klasickém nebo moderním stylu. 

Ujasníme si hned na začátku, zda vaše představa odpovídá i regulativům prodanou obec.

Zjistíme světové strany na vašem stavební pozemku a určíme tak optimální umístění domu s ohledem na světové strany.

Dohodneme společně optimální umístění budoucího domu na pozemku s ohledem na sjezd a výjezd na přilehlou komunikaci, umístění inženýrských sítí s napojením na budoucí dům.

Ujasníme si vaši představu, kde by mělo stát parkovací stání nebo garáž, kde bude stát v budoucnu zahradní domek, bazén, jak velkou budete chtít terasu, zda s pergolou nebo bez a probereme společně veškeré detaily tak, aby budoucí rodinný dům splnil všechny vaše představy. Určitě nezapomeneme na přípravy, které budete chtít realizovat v budoucnu po dostavbě rodinného domu.

Probereme spolu napojení inženýrské sítě. Uděláme si jasno zda budete chtít položky nad rámec běžné výstavy jako mohou být fotovoltaické panely, rekuperace, tepelná čerpadla, klimatizace apod.

Nezapomeneme ani na zakreslení oplocení, branky a vjezdu budoucím rodinnému domu.

Potřebných informacích je k výstavbě opravdu hodně, ale vše vyřešíme jednoduše a zašleme vám zdarma sešit, kde budou uvedeny všechny položky a vy si sami vyberete ty které budete chtít realizovat při výstavbě rodinného domu anebo u kterých budete chtít zhotovit jen přípravu a realizovat tyto položky budete třeba i za několik let po výstavbě.


Další podklady pro vyhotovení projektu

Ve chvíli, kdy budeme mít jasno jak bude dům půdorysně uspořádán a budeme mít jasno i o vedlejších stavbách, pustíme se společně do obstarání dalších podkladů pro projektovou dokumentaci.

Bude se jednat o výškopis, měření radonu, geologický a hydrogeologický posudek.

Získané vstupní informace zašleme projektantovi, který začne zpracovávat půdorys rodinného domu. Ten vám bude zaslán k odsouhlasení nebo případným připomínkám, úpravám nebo požadavkům na změny.

Smlouva na projekt


Smlouva o dílo na projektovou dokumentaci

Po konečném odsouhlasení půdorysu bude následovat podpis smlouvy o dílo na projekt rodinného domu.

Smlouva vám bude zaslána elektronicky na váš email, abyste si vše mohli doma v klidu pročíst a po oboustranném odsouhlasení s projektantem dojde k podpisu.

Smlouvu projektant vytiskne podepíše a zašle vám i poštou a podpisu v potřebném počtu vyhotovení s tím, že jedno vyhotovení podepíšete a zašlete zpět projektantovi zpět a jeho adresu.


Vyhotovení projektové dokumentace

Projektant tady bude dále pokračovat vyhotovení projektu a zároveň v určité fázi zadá akreditované firmě ke zpracování průkazu energetické náročnosti budovy, zajistí požární zprávu a zároveň zajistí i vypracování statického posouzení stavby. Tak bude mít projektová dokumentace všechny náležitosti podle aktuálního stavebního zákona.

Celý proces od dodání všech podkladů trvá necelé dva měsíce, kdy je vám následně projektová dokumentace zaslána na vaši adresu v pěti vyhotoveních.

Jak vyřídit ohlášku nebo stavební povlení


Vyřízení stavebního povolení

Pokud byste chtěli urychlit celý proces s vyřizováním stavební ohlášky nebo stavebního povolení lze tak učinit již ve fázi, kdy projektant je hotov se základními plánky, které jsou k dispozici na počátku vyhotovování projektové dokumentace.

Jedná se konkrétně o půdorys rodinného domu, pohledy a situaci parcele.

Již s těmito základními plánky se dá oslovit 95 % dotčených orgánů a institucí, které se budou vyjadřovat k vašemu stavebního záměru.

Dobře víme, že proces vyřizování je pro laika velmi složitý a bohužel ne všechny dotčené orgány mají stejné požadavky. Mnohdy se může stát, že jsou požadována různá doplnění, se kterými byste si jen těžko poradili, pokud neznáte problematiku v dané oblasti.

Je naprosto běžné, že se počet žádostí a samotných vyjádření pohybuje mezi 30 až 50 oslovenými dotčenými orgány.V případě že nechcete vyhnout tomuto martyriu úředního šimla můžeme se domluvit i na vyřízení stavebního povolení


Projekt rodinného domu

Kontaktní formulář

logoznak TAAT

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@projekty-top.cz