logoznak TAAT

Cena projektové dokumentace na rodinný dům

Cena projektové dokumentace

Cena za projektovou dokumentaci se může značně lišit.  Pokud se rozhodnete oslovit architekta nebo projektanta který s vámi začne vytvářet nejprve studii a následně začne zpracovávat samotný projekt na rodinný dům dostanete se často k vysoké částce kterou zaplatíte za takto poskytnuté služby.

U studie na rodinný dům počítejte s částkou kolem 50.000,-Kč.  Částka se samozřejmě odvíjí od velikosti domu jeho tvaru a náročnosti na zpracování.

Cena za vyhotovení samotné projektové dokumentace na rodinný dům je běžně projektanty vypočtena tak, že z předpokládané částky za výstavbu rodinného domu v hodnotě např. 5.000.000,-Kč bude odměna projektanta 10% z této hodnoty.  

V takovém případě by vás stála projektová dokumentace 500.000,-Kč. Navíc je dost pravděpodobné že projektant bude plátcem DPH a pak by byla konečná cena 605.000,-Kč.

Investice do projektu

Naštěstí pro vás máme dobrou zprávu a to v tom, že projektovou dokumentaci na rodinný dům pro územní a stavební řízení či ohlášku se u přízemního rodinného domu orientačně pohybuje kolem 60.0000,-Kč a v případě patrového nebo domu s podkrovím kolem 80.000,-Kč.

Spolupracující projektanti nejsou plátci DPH, takže částka za projektovou dokumentaci je konečná a obsah projektové dokumentace splňuje všechny potřebné náležitosti, aby mohlo dojít ke schválení a vydání povolení stavby rodinného domu.

Cena projektu na rodinný dům

Abyste měli širší a lepší představu o přibližných cenách, můžete přijít do sekce projekty. A pokud si chcete prohlédnout fotografie nebo videa realizovaných staveb přejděte na naše webové stránky, kde najdete rodinné domy stavěné na klíč. 

Investice do projektové dokumentace se může samozřejmě občas lišit.

Pokud projekt rodinného domu vychází z typového projektu jeho případných změn. Pak je navýšení investice zanedbatelné.

U individuálního projektu, kdy budou vaše požadavky mám rodinný dům zcela originální a podle vašich požadavků a představ bude cena za projektovou dokumentaci stále v příjemné cenové hladině.

Součástí projektové dokumentace je samozřejmě i průkaz energetické náročnosti budovy a stejně tak je součástí požární zpráva a statika rodinného domu. 

Neméně podstatný je časový horizont vyhotovení a předání projektové dokumentace. Opět vás asi potěšíme, Protože obdržení všech podkladů vám bude kompletní projektová dokumentace předána do dvou měsíců v pěti pare. Jak vše přesně vše probíhá, naleznete na stránce: časová osa vyhotovení projektu.

Dobrou zprávou také pro vás může být, že jsme schopni vyhotovit projektovou dokumentaci pro rodinný dům a kdekoli v České republice.

Postačí jen zasílat podklady Emailovou poštou, tak schopni s vámi vykomunikovat a případně vámi poradit jaké podklady je potřeba dodat a kde obstarat, doporučit případně osvědčené kontakty.

Po předání projektové dokumentace vám můžeme zajistit i vyřízení územního rozhodnutí, stavebního povolení nebo hlášky.

Pokud se zajímáte více o toto téma můžete přejít na naše externí webové straky, které se zabývají procesem vyřízení stavebního povolení.

Přízemní dřevostavba

Kontaktní formulář

logoznak TAAT

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@projekty-top.cz